This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

„…Tylko jedenastu zawodników mogło przebywać na polu walki. Ich zadaniem było przenoszenie nadmuchanego pęcherza świni z jednego końca areny na drugi, w celu zdobywania punktów…”

 

Opisywanie zasad jakże wspaniałej gry którą jest Blood Bowl zaczniemy od przedstawienia rodzajów zawodników oraz przybliżenia cech jakimi są oni określani. Każdego  zawodnika określają cztery główne cechy, oraz umiejętności (które zostaną opisane w dalszej części poradnika).

  1. Ruch – Cecha ta przedstawia ilość pól które może pokonać zawodnik w jednej turze.  W Blood Bowl grają różne rasy zamieszkujące Stary Świat. Np. elfy są szybsze od mocno opancerzonych krasnoludów więc mogę pokonać w jednej turze więcej pól.

  2. Siła – Siła jest porównywana przy akcjach bloku i fizycznych starciach.

  3. Zręczność – Ta cecha jest brana pod uwagę przy wszelkiego rodzaju akcjach takich jak podania, uniki itp.

  4. Pancerz – Każdy zawodnik podczas meczu używa jakiegoś rodzaju ochraniaczy. Jedne drużyny takie jak krasnoludy wolą poświęcić swoją zwinność na rzecz potężnych i ciężkich pancerzy w których o wiele trudniej jest ich kontuzjować. Inne drużyny takie jak np. elfy wolą używać lekkich pancerzy które nie blokują ich ruchów. Im większa wartość pancerza tym mniejsza szansa, że zawodnik zostanie uszkodzony podczas meczu.

Każda drużyna używa różnych typów zawodników. Każdy z typów charakteryzuje się innymi statystykami, dostępem do innego typu umiejętności oraz rolą jaką ma do odegrania podczas meczu. Rozróżniamy następnujące typy zawodników:

 

Rozgrywający (Blitzer) - to najlepszy na boisku gracz. Są całkiem szybcy oraz zręczni, są także wystarczająco silni by przebić się przez linie obrony przeciwnika. Czołowa gwiazda Reaversów, Griff Oberwald to typowy Rozgrywający: szybki, silny i bardzo śmigły!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Łapacz (Catcher) -  są przeciwieństwem Obrońców. Lekko opancerzeni oraz bardzo zręczni, nie mogą sobie pozwolić na wdawanie się w walkę. W otwartym polu są niezastąpieni, nikt tak jak oni nie potrafią łapać piłki. Łapacze specjalizują się w wyczekiwaniu w pobliżu Lini Przyłożenia na podanie, które pozwoli im na zdobycie przyłożenia. Jedynym problemem Łapacza jest to, że ktoś inny może złapać jego!

 

 

 

 

 

 

 

 

Miotacz (Thrower) - to śmietanka graczy, zdolni do precyzyjnego rzutu na daleki zasięg wprost w ręce zawodnika czekającego w pobliżu Strefy Przyłożenia. Ale w ostateczności to tylko teoria,  rzucanie piłką wymaga prawdziwych umiejętności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liniowy (Lineman) - to standardowy zawodnik, niewyróżniający się w żadnej umiejętności. Przydatny gdy któryś z wyspecjalizowanych zawodników złapie kontuzję (wówczas liniowy zastępuje takiego zawodnika). Niektóre z drużyn składają się tylko i wyłącznie z liniowych - zapewne dlatego znajdują się na samym końcu tabeli ligowej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biegacz (Runner) - najszybsi spośród wszystkich zawodników. Biegacze nie są tak sprawni w łapaniu piłek jak Miotacze lub Łapacze ale dzięki wykorzystaniu zdolności specjalnych nadrabiają braki. Nieocenieni w czasie omijania obrony przeciwnika. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrońca (Blocker) - bardzo silni, noszący dodatkowy pancerz, który chroni ich w czasie bloków. Dość ociężali i słabo radzący sobie w przechwytywaniu zawodników ich omijających.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olbrzym (Big Guy) - Niektóre drużyny zatrudniają również takie stwory jak Minotaury, Trolle czy Ogry. Są to potężne istoty nad którymi ciężko zapanować. Lecz jeżeli taki stwór ma akurat lepszy dzień może wygrać dla nas mecz.

 

 

Najbliższe mecze:

No events

Kalendarz

July 2019
S M T W T F S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3