This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

„…Ta księga, wycharczał stary brodacz, mrużąc oczy po trzech dniach nie ruszania się z miejsca, „to religijne teksty grupy wojowników, którzy przybyli z krainy zwanej Amoryką. Księga dedykowaną jest bogu Nuffle. Główni kapłani różnych sekt, zwani również trenerami, prowadzili swoje hordy zawodników na wielkie areny, na których zespoły wyniszczały się nawzajem. Nie było żadnego Celu, jedynie czysta przyjemność z zadawanej przemocy…”

 

Dział ten zostanie poświęcony tłumaczeniom zasad gry Blood Bowl, na podstawie piątej edycji Roolebooka. Pomysł na taki dział powstał z kilku ważnych powodów.  Po pierwsze w tej chwili nigdzie nie ma objaśnionych zawikłanych zasad tej gry w wersji polskiej. Po drugie i najważniejsze chciałbym tymi artykułami wprowadzić i ułatwić nowym trenerom zabawę. Każdy z nas starych wyjadaczy wie jakie ciężkie i zniechęcające są początki. Chciałbym też podziękować Gregorowi na którego tłumaczeniu zasad polegam.

Przebywając na tej stronie na pewno już dobrze wiesz czym jest Blood Bowl, ale i tak ci krótko wyjaśnię to raz jeszcze. Jest to strategiczna gra planszowa oraz komputerowa. Blood Bowl jest brutalną wariacją footballu amerykańskiego  oraz świata Warhammera. Na boiskach Starego Świata takie rasy jak Orkowie, Elfy, Krasnoludy, Ludzie i inne fantastyczne stwory rozgrywają pełne przemocy mecze w grze która przypomina football amerykański oraz pole bitwy. W grze dalej trzeba zdobywać punkty by wygrać, lecz drogą do zwycięstwa może być wysłanie drużyny przeciwnika na cmentarz czy izbę chorych.

 

By pograć w planszową wersję BB, niezbędne będą przedstawione poniżej akcesoria:

 

Boisko - Pierwsza niezbędna rzecz której potrzebujemy. To właśnie tutaj nasze drużyny będą rozgrywać mecze. Wymiary boiska to 26x15 pól. Jedno pole powinno być kwadratem o wymiarach podobnych do podstawek zawodników. Najczęściej 25mmx25mm, chociaż sam polecam robić je trochę większe 30mmx30mm, ponieważ przy takich zawodnikach jak Trolle czy ogry podstawki są trochę większe. Boisko można zrobić samemu z różnych materiałów lub po prostu wydrukować na kartce.

 

 

 

Figurki zawodników – każda drużyna musi być reprezentowana poprzez figurki zawodników. Obecnie bardzo ciężko jest dostać oryginalne modele do BB. Pozostaje nam konwertowanie modeli do warhammera battle, lub zakup alternatywnych produkowanych przez wiele firm. W skrajnych sytuacjach za modele mogą posłużyć wydrukowane kartoniki, ale to już nie to samo i frajda od razu spada;)

 

 

 

 

 

 

Kości  Nie, nie, nie chodzi mi tutaj o łamanie kości przeciwnika. Do tego jeszcze wrócimy. Każda wykonywana akcja na boisku jest rozpatrywana poprzez rzut kośćmi.  W Blood Bowl używamy dwóch standardowych kostek k6,które są używane przy akcjach takich jak uniki, podania, wytrzymałość pancerza. Potrzebne będą również trzy kostki bloku, którymi się rzuca podczas używania akcji bloku. Jest możliwych pięć wyników akcji blokowania. Są to popchnięcie (ang. push), Obrońca Powalony (ang. Defender Down), Napastnik Powalony (ang. Attacker Down), Obaj Powaleni (ang. Both Down), oraz Obrońca się potyka (ang. Defender Sumbles). Na zdjęciu obok widać, jak powinny być rozmieszczone symbole na kostce k6. Jest też nam potrzebna jedna kostka k8, używana np. przy wykopie. Kości bloku to również kostki sześciościenne lecz zamiast numeracji używa się na nich specjalnych symboli. 

 

 

 

 

Miarka rzutów – łatwa do wykonania, np. z foli miarka pokazująca nam zasięg rzutu piłki przy wykonywanych podaniach.  Im większy zasięg podania tym większe modyfikatory do rzutu kośćmi, czyli trudniejsze podanie.

 

 

 

 

 

 

Dodgeouty, tablica wyników, miernik tur, znaczniki przerzutów – warto również się zaopatrzyć w tzw. Dodgeouty które przedstawiają ławkę rezerwowych, szatnie w której dochodzą do siebie znokautowani zawodnicy oraz cmentarz na który trafią zawodnicy kontuzjowani oraz martwi. Dobrze jest też mieć na czym odmierzać wynik oraz tury. Często również trenerzy korzystają z tokenów oznaczających przerzuty. Nie jest to jednak nie zbędne, wszystko to można zapisywać na kartce. Moim zdaniem ułatwia to grę i daje większa przejrzystość.

 

Najbliższe mecze:

No events

Kalendarz

July 2019
S M T W T F S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3